Epizoda 9: Lukáš Rousek

  • 06.05.2020
  • 0
Epizoda 9: Lukáš Rousek

V devátém díle se představí Lukáš Rousek, jenž si získal náročné sparťanské fanoušky a chystá se za Atlantik, kde bude nastupovat za Rochester Americans.

Velký talent českého hokeje, jenž má ještě celou kariéru před sebou. Ve dvaadvaceti se pomalu chystá do zámoří, kde může být velkou výhodou, že jeho Buffalo Sabres staví hlavně na mladých hráčích. Zařadí se za pár sezon po bok Rasmuse Dahlina či Dylana Cozense? Šesté kolo draftu obvykle nabízí papírově menší šance na vstup do NHL, ale prošli jím mj. i Andrew Mangiapane z Calgary nebo Jesper Bratt z New Jersey. Pojďme se na kariéru Lukáše Rouska podívat trochu podrobněji.

Mimochodem, rodák z Ostrova nad Ohří pochází z hokejové rodiny. Jeho tatínek Martin hrával úspěšně na křídle Litvínova, Karlových Varů a Slavie. Se Spartou pak vybojoval v letech 1990 a 1993 i titul v české nejvyšší soutěži. Lukáš Rousek začínal s hokejem v Letňanech, po přesunu do sparťanské juniorky pak šel v otcových šlépějích. A nutno dodat, že velmi úspěšně. Během čtyř ročníků v kádru Sparty se dokázal vypracovat v klíčového hráče, čehož si všimli i za Atlantikem.
Draft 2019, šesté kolo, celkově 160. pozice a Šavle z Buffala, které mají s českými hráči velmi dobré zkušenosti. Ročník, kdy se mluvilo hlavně o talentu Jacka Hughese a kdy zářil na světovém šampionátu Kaapo Kakko, přinesl šanci sedmi českým talentům. Z Evropy se na draftu více prosazovali severští junioři, české zastoupení v prvním kole chybělo. Sezona 2020/21 a čtvrté místo v kanadském bodování Sparty, hned za matadory jako Michal Řepík nebo Roman Horák. Je takový mladík připravený pro zámořská kolbiště? Jistě, dá se na to vsadit.

Nějaké zajímavé kousky mohli diváci v Rochesteru vidět už v ročníku 2021/22, ale bohužel, zdraví se nedá poručit a Lukáš Rousek zasáhne do bojů v AHL až v sezoně příští. Zranění kolene jej vyřadilo na delší dobu ze hry, ale to neznamená, že se vzdává svých snů. Mohl by se potkat s krajanem Matějem Pekařem, ale i německým talentem Johnem Peterkou, pokud si ovšem nevybojuje místo v kádru Sabres už letos. V každém případě, hodně štěstí do budoucna!
Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube


Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Lukáš Rousek, HC Sparta Praha, Litvínov, Rochester Americans, Letňany, Kaapo Kakko, Jack Hughes, Michal Řepík, Roman Horák, Rasmus Dahlin, Dylan Cozens, Buffalo Sabres


Nové epizody

Epizoda 13: Marian Jelínek

Epizoda 13: Marian Jelínek

  • 03.06.2020
  • Hodnocení (0)

Jsi trenér, učitel, rodič, sourozenec, hráč, nebo Tě jen zajímá psychologie? Tak si sedni za zadek, vezmi si tužku, papír, dávej pozor a dělej si poznámky. Jestli epizoda s Marianem Jelínkem změní špatný přístup alespoň jednoho člověka, má to smysl.

Zobrazit epizodu
Epizoda 12: Simona Kubišová (Hamalová)

Epizoda 12: Simona Kubišová (Hamalová)

  • 27.05.2020
  • Hodnocení (0)

Jágr a sex. Tak konečně máme v našem podcastu někoho, na koho se během nahrávání dalo dívat. Užijte si rozhovor se Simonou Kubišovou na druhé straně mikrofonu než ji znáte z iSport.

Zobrazit epizodu
Epizoda 11: David Kočí

Epizoda 11: David Kočí

  • 20.05.2020
  • Hodnocení (0)

Sparťanský odchovanec, který se prosadil i v NHL a střežil hvězdy jako Duchene, Kane a Stamkos. Urostlý levý křídelník, jenž mohl nastupovat i v roli beka, oslovil nejen české fanoušky.

Zobrazit epizodu
Epizoda 10: Jakub Krejčík

Epizoda 10: Jakub Krejčík

  • 12.05.2020
  • Hodnocení (0)

Odchovanec Slavie to na začátku neměl jednoduché, ale už má za sebou několik mistrovství světa a štace po snad celé Evropě. Porovnání trenéru u nároďáku, favoriti v Masterchefovi a mnoho dalšího!

Zobrazit epizodu

Nové zboží

Ponožky bílé 2

Ponožky bílé 2

Ponožky bílé různé velikosti..

268 Kč
Ponožky bílé 3

Ponožky bílé 3

Ponožky bílé různé velikosti..

268 Kč
Ponožky bílé 4

Ponožky bílé 4

Ponožky bílé různé velikosti..

268 Kč