Epizoda 2: Alexander Salák

  • 16.03.2020
  • 0
Epizoda 2: Alexander Salák

Ve druhém díle jsme na pivo vytáhli českého hokejového brankáře Sašu Saláka. Zajímá vás, komu se Saša vtíral v sauně nebo jak by to dělal, kdyby byl trenér národního týmu? Tak se v klidu usaďte, otevřete si pivo a poslechněte si druhý hokejový podcast, který vás přenese přímo do hospody. Na zdraví a jdeme na to!!!

Hokejová dráha strakonického rodáka začínala v mládežnických týmech Písku, Českých Budějovic a Tábora, Alexander Salák odešel v roce 2006 sbírat zkušenosti do Finska. Když si vypracoval pozici v celku TPS Turku, otevřela se cesta do NHL, kde si jej vybrala Florida Panthers. V brankovišti zrovna zářil Tomáš Vokoun a mladý brankář se dostal i přes trpělivou práci na farmě do akce za Pantery jen dvakrát. V utkání proti Washingtonu ale čtyřikrát inkasoval a už další šance nedostal. Chuť si spravil na hostování ve švédském Färjestadu, kde vychytal devět čistých kont a stal se i ligovým šampionem.

Po dalším roce stráveném na farmě v Rockfordu odešel Alexander Salák znovu do Švédska a poprvé startoval i na světovém šampionátu, kde vychytal čisté konto proti Bělorusku. A poté, co si jej vyhlédl jeden z nejlepších evropských celků SKA Petrohrad, dočkal se i olympijské nominace. Na světovém šampionátu v roce 2014 byl českou jedničkou, reprezentační dres oblékl ještě na MS 2015 v Praze. Alexander odešel z města na Něvě v prosinci 2014 výměnou za Mikko Koskinena do Sibiru Novosibirsk, kde si okamžitě získal fanoušky na svou stranu a držel podceňovaný ruský celek hlavně ve vyřazovací části sezony. Úspěšnost zákroků nad 94 % proti střelcům Magnitogorsku nebo Kazaně v play-off určitě mluví za vše.

V KHL oblékl ještě dres Lokomotivu Jaroslavl a v sezoně 2019/2020 nastupoval za Dinamo Riga. Až do ledna 2022 hájil Alexander Salák brankoviště pražské Sparty. Nyní je pod kontraktem ve švédském celku Djugardens IF.


Audio podcast


Přihlaste se k odběru na YouTube


Hodnocení (0)


Napsat hodnocení

Hodnocení hvězdičkami

Tags: Alexander Salák, SKA Petrohrad, Florida Panthers, Sparta Praha, Lokomotiv Jaroslavl, Sibir Novosibirsk, Färjestad BK, SHL, KHL, NHL


Nové epizody

Epizoda 13: Marian Jelínek

Epizoda 13: Marian Jelínek

  • 03.06.2020
  • Hodnocení (0)

Jsi trenér, učitel, rodič, sourozenec, hráč, nebo Tě jen zajímá psychologie? Tak si sedni za zadek, vezmi si tužku, papír, dávej pozor a dělej si poznámky. Jestli epizoda s Marianem Jelínkem změní špatný přístup alespoň jednoho člověka, má to smysl.

Zobrazit epizodu
Epizoda 12: Simona Kubišová (Hamalová)

Epizoda 12: Simona Kubišová (Hamalová)

  • 27.05.2020
  • Hodnocení (0)

Jágr a sex. Tak konečně máme v našem podcastu někoho, na koho se během nahrávání dalo dívat. Užijte si rozhovor se Simonou Kubišovou na druhé straně mikrofonu než ji znáte z iSport.

Zobrazit epizodu
Epizoda 11: David Kočí

Epizoda 11: David Kočí

  • 20.05.2020
  • Hodnocení (0)

Sparťanský odchovanec, který se prosadil i v NHL a střežil hvězdy jako Duchene, Kane a Stamkos. Urostlý levý křídelník, jenž mohl nastupovat i v roli beka, oslovil nejen české fanoušky.

Zobrazit epizodu
Epizoda 10: Jakub Krejčík

Epizoda 10: Jakub Krejčík

  • 12.05.2020
  • Hodnocení (0)

Odchovanec Slavie to na začátku neměl jednoduché, ale už má za sebou několik mistrovství světa a štace po snad celé Evropě. Porovnání trenéru u nároďáku, favoriti v Masterchefovi a mnoho dalšího!

Zobrazit epizodu

Nové zboží

Ponožky bílé 2

Ponožky bílé 2

Ponožky bílé různé velikosti..

268 Kč
Ponožky bílé 3

Ponožky bílé 3

Ponožky bílé různé velikosti..

268 Kč
Ponožky bílé 4

Ponožky bílé 4

Ponožky bílé různé velikosti..

268 Kč